25 listopada w naszym żłobku zrobiło się wyjątkowo miękko i przytulnie. Wszystkie grupy świętowały Dzień Pluszowego Misia, a sale zamieniły się w prawdziwe królestwo pluszaków. Między dziećmi siedziały małe, duże, kolorowe, puszyste - najbardziej ukochane przytulanki.
Maluszki z ogromnym zaangażowaniem tworzyły misiowe prace plastyczne i sensoryczne. Wyklejały sylwetki swoich futrzastych bohaterów wełną, ziarenkami. Układały chrupiące Flipsy na misiowych brzuszkach, a także “karmiły” je miodkiem – i robiły to z takim przejęciem, jakby naprawdę opiekowały się swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Zadania te nie tylko bawiły, ale też rozwijały wyobraźnię i motorykę małą.
Nie zabrakło również radosnych rozmów o ulubionych misiach oraz zdjęć w fotobudce “Miś”. Dużym przeżyciem było też wejście do specjalnie przygotowanej gawry, gdzie na dzieci czekała ciocia przebrana za misia. To spotkanie wywołało wiele radosnych okrzyków, maluszki były zachwycone.
Ten “misiowy” dzień był pełen ciepła, zabawy i pozytywnych emocji. Przyniósł dzieciom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.
Relację napisała Ilona Kobiersk
