4 grudnia obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Górnika, a najmłodszych odwiedził pan Adam Palichleb, prawdziwy górnik w tradycyjnym galowym stroju. 

Pan Adam z ogromną życzliwością opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał charakterystyczne atrybuty górnicze. Dzieci z bliska obejrzały elementy stroju oraz inne rekwizyty, co wzbudziło ich wielką ciekawość. 

Panie opiekunki przygotowały także miniaturową “kopalnię” oraz kopalniane wózki i węgiel, dzięki którym maluchy mogły wyobrazić sobie górniczy świat. Nie zabrakło także twórczej zabawy – dzieci z entuzjazmem malowały prawdziwym węglem, odkrywając jego fakturę i kolor, a przy tym świetnie się bawiąc. 

Na zakończenie spotkania maluszki wręczyły naszemu gościowi laurki i dyplom, dziękując za inspirującą wizytę i przybliżenie pięknej górniczej tradycji. 

Relację napisała Ilona Kobierska

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006