4 grudnia obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Górnika, a najmłodszych odwiedził pan Adam Palichleb, prawdziwy górnik w tradycyjnym galowym stroju.
Pan Adam z ogromną życzliwością opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał charakterystyczne atrybuty górnicze. Dzieci z bliska obejrzały elementy stroju oraz inne rekwizyty, co wzbudziło ich wielką ciekawość.
Panie opiekunki przygotowały także miniaturową “kopalnię” oraz kopalniane wózki i węgiel, dzięki którym maluchy mogły wyobrazić sobie górniczy świat. Nie zabrakło także twórczej zabawy – dzieci z entuzjazmem malowały prawdziwym węglem, odkrywając jego fakturę i kolor, a przy tym świetnie się bawiąc.
Na zakończenie spotkania maluszki wręczyły naszemu gościowi laurki i dyplom, dziękując za inspirującą wizytę i przybliżenie pięknej górniczej tradycji.
Relację napisała Ilona Kobierska
